nedjelja, 25. siječnja 2015.

Ferrer D. - Nishikori K. Over 36.5

Deseti meč između dva TOP 10 igrača. Nishikori je dosad bio duplo uspješniji. Prošle godine su odigrali 4 meča i svaki put je išlo u 3 seta, maratonski mečevi, sva 4 je dobio Japanac. Al Ferrer je krenuo furiozno ovu godinu. Ima 8-0, osvojena Doha. Na putu do svoje 22-e titule nanizapo je Verdasca, Karlovića u 3 tie breaka pa u finalu Berdycha u seta. Imao je čeh puno prilika u tom meču da se vrati, da bar odvede meč u treći set ali je španjolac mentalno bio jači i nije dao set. Ferrer i Nishikori su slični igrači i visinom i težinom, samo što je španjolac 7 godina stariji. Iza sebe ima težak meč sa Simonom. Krvavo je završilo, al doslovno. Tenisice su mu bile krvave. Iako je imao 2-0 u setovima i 5-3 u trećem, Simon je okrenuo set i odveo meč u četvrti set, kojeg je Ferrer dobio. Publika je na kraju mogla uživati u borbenom meču. Nishikori je izgubio prvi set od Johnsona, sam je priznao da je bio pasivan u tom setu i da je morao nešto mjenjati. Što mu se i isplatilo. Steve Johnson je više uzeo gemova u prvom setu nego iduća tri zajedno. Favorit je Nishikori ali mislim da neće biti u 3 seta pobjeda ako uopće i pobjedi. Ferrer je dobio jedini njihov međusobni susret koji su odigrali u Australiji i to bez izgubljenog seta, ali to je bilo prije dvije godine kad je Ferrer bio bolje rangiran, sad je situacija obrnuta i Kei je peti igrač. Očekujem neizvjestan i dugačak meč s time bar 37 gemova. Ulog 4/10 (1.78 - Pinnacle). TipBy:Erko.