nedjelja, 30. listopada 2016.

Čilić-Nishikori tip1

Kei je već odavno osigurao završni masters, a Marin je izborenim finalom jako blizu. Nadal je odustao pa su još dva mjesta ostala koja treba popunit. Čilić bi trebao biti bolji od Berdycha u Parisu, ako izbori četvrtfinale ide na Đokovića, a Berdych bi u četvrtfinalu išao na Murraya. S obzirom na lošu formu Berdycha i jako dobru Marina to je realno za očekivati. Jučer je odigrao odličan meč protiv Mische Zvereva. Težak protivnik koji je dobio Wawrinku kolo prije a nedavno bio blizu pobjedi i protiv Đokovića. Zverev voli ove uvjete, odličan servis i izlazak na mrežu je recept za brze podloge. Dobio je prvi set i imao kod 4-4 rezultata 0-40 ali to nije bilo dovoljno. Marin je dvije break lopte riješio odličnim servisom a treću je riješio bekend paralelom. Kako je meč odmicao Marin je igrao sve bolje i sa većom sigurnošću pogađao. Po jedan brejk u drugom i trećem setu su bili dovoljni za prolazak u finale. Cijeli tjedan je bio uvjerljiv na svom servisu koji je samo jednom ispustio. Kei je protiv Mullera bio blizu ispadanja. Gubio je set i drugi je ušao u tiebreak, ali Muller nije uspio i trinaestu igru drugog seta dobro odservirati i završiti meč. Nishikori je na 8-0 u dvorani ove godine, voli dvoranske uvjete ima 5 osvojenih titula, dok Marin ima 7 što se tiče indoora. Napet meč nas očekuje, ali ako ga je mogao Marin pobjediti u finalu US Opena zašto ne bi i sada. Ulog 3/10. (2.37-bet365). TipBy:Erko.